İş insanı Hacı Sabancı’nın eşi Nazlı Sabancı’dan milyonluk mücevherleriyle tatil paylaşımı 

Nazlı Sabancı yaz tatilini ailesiyle lüks yatlarında geçiriyor.

Arzu Sabancı, Ömer Sabancı, Hacı Sabancı, Hakan Sabancı, Güneş Sertkaya ve bebeği Arzu Alara Sabancı ile sık sık vakit geçiren Nazlı Sabancı, sosyal medya hesabından da paylaşım yapmayı ihmal etmiyor.

Birbirinden şık kombinlerinin yanı sıra Nazlı Sabancı bu kez bileğine taktığı mücevherlerle dikkat çekti.

Molu Mücevhere ait Tropica koleksiyonundaki üç bilekliğin toplam fiyatı 1 milyon 115 bin 130 TL değerinde.

MOLU MÜCEVHER KİME AİT?

Nazlı Sabancı’nın tercihi ardından Molu Mücevher merak konusu oldu.

1956 yılında mütevazi bir aile işletmesi olarak kurulan Molu, bugün Türk mücevherciliğinde Molu Ekolü olarak yerini alan bir marka.

Firma, 1980′li yılların başında Türkiye’de ilk defa, mücevheri bilimsel yönleriyle anlatan “Pırlanta Konusunda Neler Bilmelisiniz?” ve “Mücevher Kullanım Önerileri” adlı kitapçıklarda bilgiler yayımlayarak, Batılı anlamda bilimsel mücevherciliğin temelini oluşturmak için adım atmıştı.

HİTAP ETTİĞİMİZ KESİM ÜST DÜZEY KESİM

Cemiyet hayatının ünlü bir çok isminin tercih ettiği markayı Molu Mücevher Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Molu, dünyanın en saygın mücevher firmalarından biri olmayı nasıl başardıklarını Klass’a şöyle anlatmıştı;

“Bizdeki ürünler olabilecek en üst kalitedeki ürünlerdir. Hem işçilik yönüyle hem taş kalitesi yönüyle hem mıhlama işçiliği yönüyle hem de tasarım yönüyle her şeyin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Adeta işimize kalbimizi veriyoruz. Hitap ettiğimiz kesim üst düzey kesim. Kültür düzeyi yüksek insanlar iyi mi yaptınız, çok iyi mi yaptınız, doğru mu yaptınız, yanlış mı yaptınız bunu fark edebiliyorlar. Onun için bize mücevherden çok iyi anlayanlar ‘çok kaliteli ürün yapıyorlar müthiş ürünleri var’ derler. Ama mücevherden anlamayanlar da orası pahalı derler. Bu işler Türkiye’de alaylı bir şekilde yapılıyor ve maalesef biraz tüccar mantığıyla yapılıyor. 10 liraya aldım azıcık üzerine kârımı koyayım, satayım diye düşünülüyor. Ama aldığın şeyin değeri gerçekten nedir ya da ben ne aldım diye çok fazla umursanmıyor. Çünkü bu işin eğitimini alarak yapan çok insan yok. Türkiye’de gerçekten pırlantadan, diğer renkli taşlardan zümrütten, yakuttan, safirden anlayan çok az insan var denilebilir”

MONACO PRENSESİ GRACE KELLY DE YAKUT KOLYE ALMIŞTI

68 yıllık firmayı 1979 yılında ziyaret eden ünlü aktrist ve Monako Prensesi Grace Kelly, tercihini yakut bir kolyeden yana kullanmıştı. Şu anda Türkiye’de olduğu kadar bir çok ülkede cemiyet hayatının önde gelen isimleri tarafından da tercih edilen bir marka.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir