Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Tarımsal Kalkınma Kooperatifçilik’ eğitimi, Salıpazarı Belediye Başkanı Reafaettin Karaca’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Programda, kooperatifçiliğin ekonomideki yeri, uluslararası örgütler ve kooperatifler, kooperatif işletmelerinin önemi, kadınların güçlenmesinde kooperatiflerin rolü, dünyada ve Türkiye’de kooperatifçilik hareketi ve iyi uygulama örnekleri gibi konular ele alındı. Programa Salıpazarı Kaymakamı Salih Başara, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Niyazi Özdal, Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Barış Aydoğdu, Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Hakan Şahin ve diğer ilgililer katıldı.